Zakładanie i projektowanie ogrodów Bydgoszcz | Toruń | Inowrocław

Zadbamy o Państwa ogród we wszystkich aspektach – od zaprojektowania go aż po szeroko pojętą pielęgnację zieleni. Firma Rogodosz dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem zajmuje się kompleksową realizacją terenów zieleni.

Projektowanie to jeden z najważniejszych etapów tworzenia ogrodu. Dzięki projektowi możemy zaplanować koszty, ustalić etapy realizacji do pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

W trakcie pierwszej rozmowy i spotkania wykonujemy pomiar działki, prosimy o przygotowanie przez inwestora aktualnych mapek działki. Dzięki rozmowie dowiadujemy się o oczekiwaniach inwestora. Zaprojektowany ogród musi być bliski Państwa wyobrażeniom – to nasz priorytet w realizacji projektu.
Dzięki doświadczeniu i pasji staramy się tworzyć ogrody funkcjonalne, spełniające oczekiwania inwestora. Ogród musi podobać się tym, którzy będą w nim przebywać. Chcemy aby ogród przez cały rok pięknie wyglądać, aby „żył” swoimi zmieniającymi się kolorami. Dlatego bazujemy zarówno na roślinach zimozielonych jak i liściastych.

Tworzymy ogrody nowoczesne jak i stylowe. Na ogrodach o małych powierzchniach, jak również na osiedlach przy kamienicach oraz na rezydencjach
Posiadanie w ogrodzie chociaż niewielkiego elementu wodnego stworzy niepowtarzalny mikroklimat, stanie się oaza wyciszenia oraz szum płynącej wody, która jest świetnym ukojeniem po całym dniu ciężkiej pracy.
Bardzo ważnym elementem w ogrodzie jest trawnik, który jest tłem dla nasadzeń i stanowi „ dywan” dla istniejącego ogrodu. Bardzo ważną sprawą w zakładaniu trawników jest przygotowanie terenu oraz dobranie gatunku trawy, które spełnią oczekiwań przyszłego ogrodu. Należy liczyć się z koniecznością poświecenia czasu do przygotowania terenu pod trawnik.

Zakładamy trawnik zarówno z siewu jak i z rolki uprawianej na foli oraz ścinanej z gruntu. Oferujemy również montaż siatek przeciw kretom.
Nie jest łatwe zwłaszcza w naszym klimacie aby rośliny w ogrodzie miały odpowiednią ilość wody. Dlatego proponujemy montaż systemu nawadniającego, który dzięki czujnikowi deszczu oraz sterownikowi dostarczmy wodę w odpowiednim czasie i ilości.

Posiadamy certyfikaty do profesjonalnego projektowania i instalacji systemu nawadniającego. Pracujemy na sprzęcie HUNTER i RAIN BIRD. Udzielona jest 2 letnia gwarancja. DZIĘKI WODZIE OGRÓD ŻYJE.
Aby ogród „ żył długo i zdrowo „ potrzebna jest pielęgnacja. Rośliny rosną , zarastają, dziczeją, zabierają światło, brak im wody, składników mineralnych. Ogród wymaga systematyczności – cięci, podlewania, nawożenia, ochrony przed chorobami.

Dlatego też, jeżeli nie mamy czasu lub nie umiemy zadbać o ogród warto pomyśleć o zatrudnieniu firmy takiej jak my. Dzięki doświadczeniu oraz ciągłemu pogłębianiu wiedzy jesteśmy w stanie w profesjonalny sposób wykonać potrzebne zabiegi.

Wykonujemy zabiegi jednorazowe, sezonowe- sprzątanie rabat, cięcie, regenerowanie trawnika, cięcie roślin, nawożenie. Firma Rodogosz zajmuje się również cotygodniowym przyjazdem na ogrody i konserwacją – koszenie trawy, czyszczenia rabat

Skontaktuj się z nami:

Biuro projektowe:

  • Sandra Gostomczyktel. +48 575-366-642
  • Iwona Gostomczyktel. +48 505-355-016

Zakładanie ogrodów:

  • Sandra Gostomczyktel. +48 575-366-642
  • Iwona Gostomczyktel. +48 505-355-016

MAPA DOJAZDU: