O Firmie

Dlaczego warto wybrać żywą choinkę?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas coraz większymi krokami, a wraz z nimi konieczność wyboru odpowiedniego drzewka. Polacy w tej sytuacji zastanawiają się, czy lepsza jest żywa choinka czy jej sztuczny odpowiednik. Jeżeli Ty również zastanawiasz się jakie drzewko kupić, sprawdź zalety posiadania żywej choinki.

ZALETY POSIADANIA ŻYWEJ CHOINKI

Żywa choinka to nie tylko fantastyczny aromat, który rozchodzi się po całym domu, ale również niezwykle właściwości lecznicze i wspomagające organizm. Żywe drzewka zawierają olejki eteryczne, które znane są ze swoich leczniczych właściwości. Sosny łagodzą bóle reumatyczne i katar, a dodatkowo wzmacniają i pobudzają organizm. Jodły zwalczają grzyby, wirusy i bakterie, a ponadto pomagają w oczyszczaniu dróg oddechowych. Świerki natomiast rozluźniają mięśnie i działają odprężająco.

Żywe choinki to dodatkowo mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Po świętach można je wykorzystać jako kompost lub wsadzić w ogródku, podczas gdy sztuczna choinka po kilku latach użytkowania ląduje na śmietniku. Stamtąd natomiast dostaje się na wysypisko śmieci i rozkłada przez wiele lat. Tradycja żywej choinki istnieje w naszej kulturze o bardzo dawna, niestety jakiś czas temu zaczęła być wypierana przez uniwersalne, sztuczne drzewka.

Prawdziwe choinki to coś całkowicie innego, dają wrażenie naturalności. Mylą się ci, którzy twierdzą, że żywe choinki na Boże Narodzenie to karczowanie lasów i degradacja przyrody. Choinki, które kupujemy na święta pochodzą ze specjalnych upraw i nie przyczyniają się do zmniejszenia objętości naszych lasów. Niesamowity klimat, który są w stanie stworzyć sprawia, że święta Bożego Narodzenia są szczególne.

Żywa choinka to wyjście dla osób, którym nie straszne osypywanie igieł czy więdnięcie, dla tych, którzy klimat cenią sobie ponad praktyczne zastosowanie. Nie sposób ocenić zalet żywych choinek, zobaczyć je można dopiero wtedy, kiedy zdecydujemy się być bliżej natury i zrezygnować ze sztucznie formowanych, plastikowych gałązek.

red. mexie.pl

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami:

Biuro projektowe:

  • Sandra Gostomczyktel. +48 575-366-642
  • Iwona Gostomczyktel. +48 505-355-016

Zakładanie ogrodów:

  • Sandra Gostomczyktel. +48 575-366-642
  • Iwona Gostomczyktel. +48 505-355-016

MAPA DOJAZDU:

AllEscort